„CeBIT’2000“: parodos istorija

Šiais metais paroda „CeBIT“ laukia 7 515 dalyvių, iš jų 2 900 turėtų atvykti iš užsienio. Bendras parodos plotas turėtų siekti 408 000 kvadratinių metrų. Taigi ir 2000 metais ši paroda pretenduoja užimti svarbiausią vietą tarp visų pasaulinių informacinių-komunikacinių technologijų parodų. Bendrovei „Deutsche Messe AG“ 1996 metų rudenį įkūrus „CeBIT Home“, „CeBIT“ paroda buvo reformuota. Per kelerius metus iš vienos krypties „Hannover Messe“, „CeBIT“ virto didžiausia pasaulyje ir svarbiausia tarptautine informacijos ir biuro technikos bei telekomunikacijų paroda.

Jau 14 metų informacijos ir telekomunikacijų srities specialistai kovo mėnesį susitinka Hanoveryje, „CeBIT“ parodoje. 1986 metų kovo 12 dieną atidarant pirmąją „CeBIT“ parodą buvo ilgai svarstyta ir aptarinėta jos tematika. Kompiuterių pramonė nuo tada kasmet tapdavo vis svarbesne „Hannover Messe“ dalimi ir turėjo nemažai įtakos formuojantis šios, didžiausios pasaulyje, parodos statusui.

Baigiantis 6-ajam dešimtmečiui biuro pramonės sritis tapo trečiąja pagal svarbą tarp visų „Hannover Messe“ parodose dalyvaujančių pramonės krypčių. Aktyviai vystantys elektronikai, būtent biuro pramonės atstovai kasmet (itin daug - 7-ajame dešimtmetyje) pristatydavo daugiausiai naujovių. 1965 metais Heinzas Nixdorfas, vėliau tapęs vienu žinomiausių Vokietijos kompiuterių pramonės verslininku, Hanoveryje pirmą kartą pristatė savo legendinį universalų kompiuterį 820.

1970 metais pastačiusi naują salę („Halle 1“) prie šiaurinio įėjimo į parodų rūmus, bendrovė „Deutsche Messe AG“ akcentavo biuro pramonės svarbą. Šios salės (didelio trijų naudojamų aukštų pastato) pirmasis aukštas skirtas garažui su automobilių stovėjimo aikštele 2000-iams dalyvių, antrojo aukšto 70 300 kvadratinių metrų skirta parodos stendams, o trečiajame aukšte įrengta 750 surenkamųjų namelių. 1984 metais pirmoji salė buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip didžiausia pasaulyje antžeminė parodų salė.

Atidarius naująją salę, paroda ir gavo pavadinimą „CeBIT“ - „Centrum der Büro- und Informationstechnik“ (biuro ir informacinės technikos centras). Šis pavadinimas laimėjo prieš „CeBOT“ („Centrum für Büro- und Organisationstechnik“ - biuro ir organizacinės technikos centras) todėl, kad antrasis pavadinimo skiemuo BIT reiškia mažiausią ir svarbiausią kompiuterio dalį. Šis pavadinimas puikiai atspindėjo augančią kompiuterių pramonės svarbą.

Atidarant pirmąją salę, niekas negalėjo numatyti, kad kompiuterių pramonė taip staiga išsiplės. Greitai pirmosios salės buvo per maža Hanoverio parodos dalyviams, atstovaujantiems kompiuterių pramonę. Biuro ir informacinės technikos centras 9-ojo dešimtmečio pradžioje tapo Pasauliniu biuro, informacinės ir komunikacinės technikos centru. Vis didėjant kompiuterių pramonės atstovų antplūdžiui, „CeBIT“ buvo suteiktos dar kelios salės, bet daugelis norinčių dalyvauti liko už parodos vartų.

1984 metais bendrovė „Deutsche Messe AG“ paskelbė, kad nuo 1986 metų kasmet kovo mėnesį Hanoveryje vyks „CeBIT“ paroda, o praėjus keturioms savaitės po jos, balandžio mėnesį, vyks Hanoverio pramonės paroda.

1986 metų kovo 12 dieną buvo atidaryta pirmoji atskira „CeBIT“ proda: 200 000 m2 plote 2 142 dalyvių pristatė biuro, informacinės ir komunikacinės technikos gaminius. Į pirmąją atskirą „CeBIT“ parodą atvyko 334 400 lankytojų. Paroda „CeBIT“ reformuojama ir tobulinama dar ir dabar. Pavyzdžiui, salių išdėstymas buvo patobulintas suskirsčius dalyvius pagal veiklos kryptis. Dalyviai, naudodami jiems suteiktą plotą, įrengdavo vis didesnius ir vis geriau apipavidalintus stendus.

Taip „CeBIT“ tapo svarbiausia informacinių technologijų paroda. Dalyvių ir lankytojų skaičius nemažėjo net nekreipiant dėmesio į gamtos užgaidas. Kai 1987 metais Žemutinės Saksonijos sostinė dvi dienas prieš „CeBIT“ parodą pranešė apie netikėtą pūgą, kuri turėjo padengti miestą vieno metro sniego sluoksniu, ir tik daugelio pagalbininkų dėka paroda galėjo prasidėti laiku, aštuonias dienas trukusi „SchneeBIT“ (sniego bitas), kaip ją tuomet pavadino, sulaukė 406 474 lankytojų.

Lankytojų ir dalyvių skaičius vis augo, tad buvo rekonstruotos ir senosios salės. Tačiau naujos salės greit vėl buvo perpildytos, dalykiniai pokalbiai tokioje aplinkoje tapo nebeįmanomi, be to, paroda pritraukdavo vis daugiau privačių lankytojų, o tai galėjo pakenkti jos profesionaliam pobūdžiui. 1995 metų „CeBIT“ paroda istorijoje užfiksuota kaip „Mega-CeBIT“, nes tais metais paroda sulaukė 6 111 dalyvių ir 755 326 lankytojų.

Atsižvelgiant į augantį privačių lankytojų skaičių, „Deutsche Messe AG“ paskelbė, kad pradedant 1996 metų rugpjūčio mėnesiu, kas antri metai bus rengiamos „CeBIT“ parodos specialiai nedideliems bei naminiams biurams ir privatiems kompiuterių, daugialypės terpės ir interneto vartotojams. Ši parodos „CeBIT“ kryptis buvo pavadinta „CeBIT HOME“.

2000 metais „CeBIT“ paroda vėl planuoja pasiekti kitą rekordą, nes į ją žada atvykti 7 500 dalyvių. Be to, ji užima pirmą vietą pagal įvairių šalių dalyvių skaičių. Dalyviai turėtų atvykti net iš 63 pasaulio šalių. Taigi „CeBIT“ yra ne tik didžiausia informacinių ir komunikacinių technologijų paroda, bet ir didžiausia pasaulyje paroda.

„CeBIT’2000“ parodos lankytojų laukia patobulinta infrastruktūra. Parodų rūmų pietryčiuose įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, rytinėje pusėje - dar vienas įėjimas. Pastatyta daugiau perėjimų tarp atskirų salių, kad lankytojai galėtų pereiti iš vienos salės į kitą nesušlapindami kojų. Architektūros naujiena yra „EXPO“ - stogas tarp 12 ir 26 salių. Tai dviejų futbolo aikščių dydžio konstrukcija iš dešimties medinių plokščių. Po ja įrengtos 4 salės, kuriose bus pristatomos telekomunikacijos naujovės.

Taigi „CeBIT’2000“ vyks patraukliausiuose ir moderniausiuose parodų rūmuose.

/ LT / EN /


Parodos programa Apie parodą
-parodos planas
Dalyviu/produktu paieska "Penki kontinentai" CeBit parodoje
-parodos planas
-salės planas
-planuojami renginiai
-prisatomi produktai
-kiti produktai
Paslaugos eksponentams Kiti dalyviai iš Lietuvos
-asociacija Infobalt- S.6- H56
-UAB "Labbis" - S.6- H56
-UAB "Technogama"- S.6- H56
Paslaugos lankytojams Parodoje dalyvauja mūsų partneriai
Konferencijos/paskaitos Apie Lietuvą
Kelione, apgyvendinimas Oficialus CeBit puslapis
CeBIT naujienos Parodos katalogas 
Ziniu tarnyba Žinių tarnyba
Ziniu tarnyba Archyvas