ENGLISH
 Pirmas puslapis
  "CeBIT" parodos istorija
 Mūsų partneriai parodoje
 Kiti dalyviai iš Lietuvos
 Parodos katalogas
 Parodos planas
 Spaudos apžvalga - "CeBIT"
 Pristatomi produktai:
  -  Bankines technologijos
  -  Interneto projektai
 UAB "Penki kontinentai"
 "CeBIT" parodoje:

  -  CeBIT' 2000   Flash
  -  CeBIT' 99Video 56 128
  -  CeBIT' 98
  -  CeBIT' 96Video 56 128

 onine.5ci.lt archyvas:
  -  2000 m. Russian

 www.news.5ci.lt archyvas:
  -  2000 m. Russian
  -  1999 m. Russian
  -  1998 m.


Paveikslėliai iš parodos
 1     2 
Video VIDEOParodos istorija


Šiais metais paroda "CeBIT" laukia 8 015 dalyvių, iš jų daugiau nei 3000 turėtų atvykti iš užsienio. Bendras parodos plotas turėtų siekti 422 000 kvadratinių metrų. Taigi ir 2001 metais ši paroda pretenduoja užimti svarbiausią vietą tarp visų pasaulinių informacinių-komunikacinių technologijų parodų. Bendrovei "Deutsche Messe AG" 1996 metų rudenį įkūrus "CeBIT Home", "CeBIT" paroda buvo reformuota. Per kelerius metus iš vienos krypties "Hannover Messe", "CeBIT" virto didžiausia pasaulyje ir svarbiausia tarptautine informacijos ir biuro technikos bei telekomunikacijų paroda.
 
Jau 15 metų informacijos ir telekomunikacijų srities specialistai kovo mėnesį susitinka Hanoveryje, "CeBIT" parodoje. 1986 metų kovo 12 dieną atidarant pirmąją "CeBIT" parodą buvo ilgai svarstyta ir aptarinėta jos tematika. Kompiuterių pramonė nuo tada kasmet tapdavo vis svarbesne "Hannover Messe" dalimi ir turėjo nemažai įtakos formuojantis šios, didžiausios pasaulyje, parodos statusui. Baigiantis 6-ajam dešimtmečiui biuro pramonės sritis tapo trečiąja pagal svarbą tarp visų "Hannover Messe" parodose dalyvaujančių pramonės krypčių. Aktyviai vystantys elektronikai, būtent biuro pramonės atstovai kasmet (itin daug - 7-ajame dešimtmetyje) pristatydavo daugiausiai naujovių. 1965 metais Heinz Nixdorf, vėliau tapęs vienu žinomiausių Vokietijos kompiuterių pramonės verslininkų, Hanoveryje pirmą kartą pristatė savo legendinį universalų kompiuterį "820". 1970 metais pastačiusi naują salę ("Halle 1") prie šiaurinio įėjimo į parodų rūmus, bendrovė "Deutsche Messe AG" akcentavo biuro pramonės svarbą. Šios salės (didelio trijų naudojamų aukštų pastato) pirmasis aukštas skirtas garažui su automobilių stovėjimo aikštele 2000-iams dalyvių, antrojo aukšto 70 300 kvadratinių metrų skirta parodos stendams, o trečiajame aukšte įrengta 750 surenkamųjų namelių. 1984 metais pirmoji salė buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip didžiausia pasaulyje antžeminė parodų salė. Atidarius naująją salę, paroda ir gavo pavadinimą "CeBIT" - "Centrum der Büro- und Informationstechnik" (biuro ir informacinės technikos centras). Šis pavadinimas laimėjo prieš "CeBOT" ("Centrum für Büro- und Organisationstechnik" - biuro ir organizacinės technikos centras) todėl, kad antrasis pavadinimo žodis BIT reiškia informacijos žymimąjį vienetą. Šis pavadinimas puikiai atspindėjo augančią kompiuterių pramonės svarbą. Atidarant pirmąją salę, niekas negalėjo numatyti, kad kompiuterių pramonė taip staiga išsiplės. Greitai pirmosios salės buvo per maža Hanoverio parodos dalyviams, atstovaujantiems kompiuterių pramonei. Biuro ir informacinės technikos centras 9-ojo dešimtmečio pradžioje tapo Pasauliniu biuro, informacinės ir komunikacinės technikos centru. Vis didėjant kompiuterių pramonės atstovų antplūdžiui, "CeBIT" buvo suteiktos dar kelios salės, bet daugelis norinčių dalyvauti liko už parodos vartų.
 
1984 metais bendrovė "Deutsche Messe AG" paskelbė, kad nuo 1986 metų kasmet kovo mėnesį Hanoveryje vyks "CeBIT" paroda, o praėjus keturioms savaitės po jos, balandžio mėnesį, vyks Hanoverio pramonės paroda. 1986 metų kovo 12 dieną buvo atidaryta pirmoji atskira "CeBIT" paroda: 200 000 kv. metrų plote 2 142 dalyvių pristatė biuro, informacinės ir komunikacinės technikos gaminius. Į pirmąją atskirą "CeBIT" parodą atvyko 334 400 lankytojų. Paroda "CeBIT" reformuojama ir tobulinama dar ir dabar. Pavyzdžiui, salių išdėstymas buvo patobulintas suskirsčius dalyvius pagal veiklos kryptis. Dalyviai, naudodami jiems suteiktą plotą, įrengdavo vis didesnius ir vis geriau įrengtus stendus. Taip "CeBIT" tapo svarbiausia informacinių technologijų paroda. Dalyvių ir lankytojų skaičius nemažėjo net nekreipiant dėmesio į gamtos užgaidas. 1987 metais Žemutinės Saksonijos sostinė dvi dienas prieš "CeBIT" parodą pranešė apie netikėtą pūgą, kuri turėjo padengti miestą vieno metro sniego sluoksniu. Tik daugelio pagalbininkų dėka paroda galėjo prasidėti laiku. Aštuonias dienas trukusi "SchneeBIT" (sniego bitas), kaip ji tuomet buvo pavadinta, sulaukė 406 474 lankytojų. Lankytojų ir dalyvių skaičius vis augo, tad buvo rekonstruotos ir senosios salės. Tačiau naujos salės greit vėl buvo perpildytos, dalykiniai pokalbiai tokioje aplinkoje tapo nebeįmanomi, be to, paroda pritraukdavo vis daugiau privačių lankytojų, o tai galėjo pakenkti jos profesionaliam pobūdžiui. 1995 metų "CeBIT" paroda istorijoje užfiksuota kaip "Mega-CeBIT", nes tais metais paroda sulaukė 6 111 dalyvių ir 755 326 lankytojų. Atsižvelgiant į augantį privačių lankytojų skaičių, "Deutsche Messe AG" paskelbė, kad, pradedant 1996 metų rugpjūčio mėnesiu, kas antri metai bus rengiamos "CeBIT" parodos specialiai nedideliems bei namų biurams ir privatiems kompiuterių, daugialypės terpės ir interneto vartotojams. Ši parodos "CeBIT" kryptis buvo pavadinta "CeBIT HOME". Jau seniai nesiginčijama dėl to, kad "CeBIT" yra pirmaujanti paroda informacinių ir telekomunikacinių technologijų srityje. Iš visų tokios krypties parodų tik "CeBIT" gali pasigirti nuolatiniu augimu. Sulaukusi 8015 dalyvių, "CeBIT 2001" ne tik pasiekė naują dalyvavimo rekordą, bet gali pasigirti ir pirmaujančia pozicija pagal dalyvių iš užsienio skaičių (į parodą atvyks 3034 dalyviai iš 60 pasaulio šalių). Šie rodikliai liudija "CeBIT 2001" esant ne tik didžiausia informacinių ir telekomunikacinių technologijų muge, bet ir apskritai didžiausia paroda pasaulyje.
 
Linkime geros nuotaikos ir sėkmingo bendravimo visiems parodos lankytojams! UAB "Penki kontinentai" laukia Jūsų šeštoje parodos salėje, stende Nr. H54.